Zaključili smo še eno, tokrat že šesto tekmovanje Lego Masters. Organizatorji se zahvaljujemo vsem študentom, dijakom ter njihovim mentorjem, ki ste pripravili zanimive rešitve, se udeležili tekmovanja ter s tem prispevali k boljši izvedbi dogodka.

Ob tej priložnosti se organizator zahvaljuje tudi sponzorjem tekmovanja: Evon Automation, Fakulteta za elektrotehniko, INEA, Legama d.o.o, Tehnološka mreža TVP.

Študentske ekipe, ki so sodelovale na letošnjem tekmovanju (po abecednem vrstnem redu): Hroščki, Kalmanego, Lego Trio, MiND, Nasičen regulator, Uhuuu :), Über Kartoffel

 

ZMAGOVALCI ŠTUDENTSKEGA TEKMOVANJA:

1. mesto: Über Kartoffel (Aleksander Rajhard, Tine Šivec, Jernej Tinta) – 400 EUR
2. mesto: Lego Trio (Domen Ipavec, Martina Loknar, Mimoza Naseska) – 200 EUR
3. mesto: Hroščki (Marko Hudomalj, Uroš Hudomalj, Uroš Petkovič) – 100 EUR

 

NAGRADA ZA NAJBOLJ INOVATIVNO REŠITEV:

Lego Trio (Domen Ipavec, Martina Loknar, Mimoza Naseska) – 200 EUR

Dijaške ekipe, ki so sodelovale na letošnjem tekmovanju (po abecednem vrstnem redu): 420.Masters, Belokranjci, Belokranjci 2, Cubes’n’Roses, Delta Šiškarji, Drimtim, Gimko, Global Elite, Iluminati, Krokodili iz Gradaščice, Mehatroniki, Mehatroniki 1/4, Na strehi, Old School, ROBO 1.e, Robostorm, Stari mački, Strangerja, Supersonic Acrobatic Rocket Powered Battle Robots, Terminator, USB_DNK. 

Sodelujoče šole: GSŠ Kočevje, Gimnazija Brežice, SŠ Črnomelj, ŠC Celje – Gimnazija Lava, Srednja šola tehniških strok Šiška, Gimnazija in zdravstvena šola Nova Gorica ter ŠC Celje – Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije, ŠC Celje – Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo, Gimnazija Vič, ŠC Velenje – Elektro in računalniška šola.

 

ZMAGOVALCI DIJAŠKEGA TEKMOVANJA:

1. mesto: Mehatroniki (David Žuraj, Žan Sotošek, Žan Ocvirk) – ŠC Celje, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije; mentorja: Matej Veber, Andro Glamnik – Lego Mindstorms EV3 komplet podjetja Legama d.o.o.
2. mesto: Stari mački (Gašper Lončar, Janez Petauer, Jernej Pevec) – ŠC Celje, Gimnazija Lava; mentorja: Karmen Kotnik, Tomislav Viher
3. mesto: Iluminati (Benjamin Lipnik, Andraž Gobec, Domen Hribernik, Gregor Mansutti) – ŠC Celje, Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo; mentor: Andrej Grilc

Rezultati 2018