Lego Masters 2019, ki je letos potekal že sedmič, je končan. Organizatorji se zahvaljujemo vsem dijakom, njihovim mentorjem ter študentom, ki ste pripravili zanimive rešitve, se udeležili tekmovanja ter s tem prispevali k boljši izvedbi dogodka.

Ob tej priložnosti se organizator zahvaljuje tudi sponzorjem dogodka Dnevi Avtomatike:

Fakulteti za elektrotehniko

podjetju Exor ETI d.o.o.

podjetju INEA d.o.o.

podjetju Legama d.o.o.

podjetju Metronik d.o.o.

podjetju PoLabs d.o.o.

Študentske ekipe, ki so sodelovale na letošnjem tekmovanju (po abecednem vrstnem redu): !avtomatiki, Athene Noctua, Cubes’n’Roses, GG EZ, M. J., Plave lučke, RoboBears.

ZMAGOVALCI ŠTUDENTSKEGA TEKMOVANJA LEGO MASTERS 2019:

1. mesto: !avtomatiki (Krištof Alič, Klemen Kotnik) – 400 EUR
2. mesto: RoboBears (Luka Nagode, David Merhar) – 200 EUR
3. mesto: Plave lučke (Franci Ovčak, Kristjan Cuznar, Jan Vidic) – 100 EUR

NAGRADA ZA NAJBOLJ INOVATIVNO REŠITEV:

!avtomatiki (Krištof Alič, Klemen Kotnik) – 200 EUR

Dijaške ekipe, ki so sodelovale na letošnjem tekmovanju (po abecednem vrstnem redu):

Banananas, Bejži naprej, Belokranjci^2, EV3 duo, GIB, GIMKO, ILUMINATI, Jst delam, KOBILA, Koktus, Lava Lego, LavaScript, Mašine, MEHATRONIKI 2/4, NEKINEKI, Nerešljiva uganka, NEV3R Loose, SCSL, SLABA VODA, STRANGERJA, ŠTAJERCI, Tekma odpade, The MEHATRONIK ESCAPERS, VINO JE RESNICA, YASKAWA Junior, Zvezdice. 

Sodelujoče šole:
Gimnazija Brežice, Gimnazija in srednja šola Kočevje, SIC Ljubljana (Srednja poklicna in strokovna šola Bežigrad), SŠ Črnomelj, ŠC Celje (Gimnazija Lava), ŠC Celje (SŠ za kemijo, elektrotehniko in računalništvo), ŠC Celje (SŠ za strojništvo, mehatroniko in medije), ŠC Nova Gorica (Strojna, prometna in lesarska šola), ŠC Škofja Loka, Vegova Ljubljana.

ZMAGOVALCI DIJAŠKEGA TEKMOVANJA LEGO MASTERS 2019:

1. mesto: Banananas (Matic Pesjak, Andraž Pevcin, Tadej Jeršič) – ŠC Celje, Gimnazija Lava; mentorja: Karmen Kotnik, Tomislav Viher – Lego Mindstorms EV3 komplet podjetja Legama d.o.o.
2. mesto: GIMKO (Luka Pantar, Uroš Figar) – Gimnazija in srednja šola Kočevje; mentorica: Tanja Masterl – nagrada podjetja PoLabs
3. mesto: The MEHATRONIK ESCAPERS (Primož Petek, Lan Senica, Matevž Pečnik) – ŠC Celje, Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije; mentor: Matej Veber – nagrada podjetja PoLabs

ZMAGOVALCI TEKMOVANJA SCADA Mojstri 2019:

1. mesto: Močerad (Rok Podpečan, Ber Gradečak, David Bezgovšek) – nagrada podjetja Exor ETI: 400 EUR
2. mesto: Paralelepiped (Aurora Makovac, Karin Marin, Gal Nadrag) – nagrada podjetja Exor ETI: 200 EUR
3. mesto: SCAPRO (Kristjan Cuznar, Jan Vidic, Franci Ovčak) – nagrada podjetja Exor ETI: 100 EUR

Rezultati 2019